18 Mart 2017 Cumartesi

Derince Nakliyat ve Nakliyat Sozlesmesi

Taşınma işlemi pek aşırı insan vasıtası ile epey bir zorlu ve can sıkıcı bir işlemdir. Taşınacak eşyaların ambalajlanması ve tek tek toparlanması çok zaman alabilir ve profesyonel metodlar kullanılmadığında hasarların oluşması kaçınılmazdır.

Derince ev taşıma işleminizi yapmak için bir nakliyat şirketi ile anlaştığınızda, bu kurumlar sizin yerinize profosyonel bakış açısıyla eşyalarınızı toparlar ve yeni alanına ulaştırır kurulumun yapar. lakin böyle bir hizmet almaya karar verdiğinizde en ciddi adımların başında nakliye hizmeti sözleşmesi gelir. Nakliyat hizmetlerinde sözleşme, karşılıklı memnuniyet açısından epey bir büyük önem taşır. Küçük yada büyük bütün nakliye işlemlerinde sözleşme yapılması hem müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı sağlar hem de nakliye sürecinde karşılaşabileceğiniz sorunları köklü çözer.

Nakliye firmaları taşınma öncesi eve gelerek eşyaların tespitini yapar ve kullanılması gereken ekipmanların ve ambalajların listesini, çalışacak personelin sayısını belirler. Bu çalışma taşınma günü herhangi bir aksiliğin oluşma riskini azaltır. özellikle fiyatlandırma aşamasında nakliye şirketinin ekspertizinin rolü büyüktür. Eşyaların tamamının görülerek fiyat belirlenmesi herhangi bir aksilik olasılığını ortadan kaldırır. Sonraki adım ise alıcı ile nakliye hizmet şirketi içinde sözleşmenin yapılmasıdır.

eğer ekspertiz olanağı yok ise bir eşya listesi ve taşınacak eşyaların resminin çekilerek gönderilmesi olası birçok problemi önler. Bu işlemde ekspertiz kadar hatta ekspertizden daha yararlıdır. çünkü siz eşya listesi ve resim göndererek süreci belgelendirmiş oluyorsunuz. mümkün bir anlaşmazlıkta bu resimler ve eşya listesi isin n büyük yardımcınız olacaktır.

Derince nakliyat sözleşmeleri umumi bir taslak halindedir ve nakliye firmaları araçlarında bulunmakta. lakin nakliye sözleşmeleri her alıcı için hususi olarak hazırlanmalıdır. Her taşınma birbirinden ayrıcalıklı özelliklere sahiptir. olumsuz durumlarla karşılaşılmaması açısından sözleşmenin içeriği ciddiyet taşır.

Eşyaların hasar zorunda yapılacakları belirten bir ibarenin yer alması ya da evin önüne nakliye vasıtası girişinin yapılabilirliğinin sözleşmede belirtilmesi her iki tarafı da sıkıntıdan kurtarabilecek içerik maddeleri arasındadır. Nakliye firması ile yapılan sözleşme maddelerinin detaylı olarak incelenmesi oluşabilecek bir sürpriz riskini ortadan kaldırır. Karşılıklı şekilde mağduriyet yaşanmaması için ve herhangi bir haksızlık durumu ile karşılaşıldığında yasal bir sürecin başlatılabilmesi için sözleşme mutlak bir gerekliliktir. Karşılıklı onaylar alındıktan sonra nakliye hizmetine başlanması her iki tarafında lehine sonuçlar yaratır.

Yapılan bir nakliye işleminde sözleşmede olması gereken maddelerin konusu aşağıdaki gibidir: 1. Taşınma işleminin olduğu ev yahut iş yerinin kaçıncı katta olduğunu da belirten açık adres teferruatları,
 2. Taşınılan ev ya da meslek yerinin kaçıncı katta olduğunu da belirten açık adres ayrıntıları,
 3. Asansör kullanımı meselesinde bilgi,
 4. Paketlenecek eşyalarıın belirlenmesi ve paketlemede kullanılacak malzemenin belirlenmesi,
 5. Montaj sistemine sahip eşyaların monte işleminin nakliye şirketine ait olup bulunmadığı,
 6. Taşınma işlemininde cayma sonucunda taraflara azalma gösteren yükümlülükler,
 7. Nakliye aracının apartman girişine uzaklığı, aracın apartmanın bulunduğu yola girip giremeyeceği
 8. Derince nakliye Hizmetinin fiyatı,
 9. Derince Nakliyat aracının plakası,
 10. çalışan personel sayısı,
 11. Nakliye işleminin gerçekleşeceği tarih ve saati,
 12. Nakliye işlemindeki eşyaların sigortasının yapılıp yapılmayacağı,
 13. Karşılıklı tarafların adı, imzası ve telefon numaraları.